Przewiń do treści

Adam Kocemba

Adwokat

Specjalizuje się w sprawach gospodarczych i doradza w zakresie organizacji i funkcjonowania spółek handlowych, w tym startupów i akceleratorów. Reprezentuje przedsiębiorców w sporach sądowych oraz w negocjacjach biznesowych.

W ramach swojej pracy doradza organizacjom i menedżerom w szczególności w zakresie prawa korporacyjnego i prawa gospodarczego. Bierze udział w audytach prowadzonych w organizacjach w zakresie ochrony danych osobowych, jest również członkiem zespołu wdrażającego procedury compliance.

Reprezentuje przedsiębiorców w sporach prowadzonych przez sądami powszechnymi oraz administracyjnymi, a także przez organami administracyjnymi. Aktywnie uczestniczy w postępowaniach podatkowych związanych z odliczeniem i zwrotem podatku VAT. W swojej bieżącej pracy skupia się także na obsłudze podmiotów z branży IT w tym startupów i akceleratorów. Wyjątkowość tej branży polega na skupieniu różnych zagadnień i dziedzin prawa w obrębie działalności jednego przedsiębiorstwa, co pozwala mu na prowadzenie kompleksowej i bieżącej obsługi tych przedsiębiorstw w szerokim spektrum ich działania.

Adam Kocemba ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Adwokat przy Izbie Adwokackiej w Katowicach. Swoje doświadczenie zdobywał w kancelariach prawnych zajmujących się prawem cywilnym, handlowym i prawem karnym, a także działając od 2014 roku, jako członek sekcji cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z Kancelarią Chmielniak Adwokaci związany od ponad 5 lat