Przewiń do treści

Anna Copp

Adwokat

Specjalizuje się w prawie podatkowym, prawie spółek oraz prawie cywilnym i gospodarczym doradzając podmiotom gospodarczym w obszarze prowadzonej działalności.

W kancelarii Chmielniak Adwokaci doradza polskim oraz zagranicznym podmiotom gospodarczym i menedżerom w zakresie aspektów prawa podatkowego oraz prawa korporacyjnego. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, w tym również w postępowaniach dotyczących odpowiedzialności podatkowej członków zarządu za długi podatkowe spółek. Doradza w procesach inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych obejmujących procesy łączenia, podziału i przekształcania podmiotów gospodarczych. Z powodzeniem reprezentuje klientów również w postępowaniach gospodarczych.

Umiejętności zawodowe zdobywała w międzynarodowych kancelariach prawnych, w tym w Szanghaju. Anna Copp ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, studia licencjackie na kierunku filologia angielska oraz studia MBA–C na Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Biegle włada językiem angielskim.