Zespół
Łukasz Chmielniak
Wyróżnienie Legal500 Leading Individual 2024 dla adwokata Łukasza Chmielniaka
Wyróżnienie Legal500 Leading Individual 2023 dla adwokata Łukasza Chmielniaka
Wyróżnienie Legal500 Recommended Lawyer 2022 dla adwokata Łukasza Chmielniaka
Wyróżnienie Legal500 Recommended Lawyer 2021 dla adwokata Łukasza Chmielniaka
Wyróżnienie Legal500 Recommended Lawyer 2020 dla adwokata Łukasza Chmielniaka

Łukasz Chmielniak

Łukasz jest założycielem kancelarii Chmielniak Adwokaci i jej partnerem zarządzającym.  

Specjalizuje się w obronie menedżerów w postępowaniach karnych gospodarczych i karnych skarbowych. Występuje również w tych postępowaniach w charakterze pełnomocnika pokrzywdzonych i oskarżycieli posiłkowych. Łukasz reprezentuje Klientów także w sporach z zakresu prawa administracyjno – karnego, w szczególności w sprawach dotyczących nałożenia na członków organów korporacyjnych spółek publicznych administracyjnych kar pieniężnych. Świadczy również usługi doradcze na przedpolu postępowań karnych, bierze udział we wdrażaniu procedur compliance, a także prowadzi szkolenia z zakresu odpowiedzialności karnej menedżerów.

Łukasz zajmuje się także działalnością naukową prowadząc badania na temat odpowiedzialności administracyjno – karnej na rynku kapitałowym.  

Łukasz był wielokrotnie wyróżniany w polskich i międzynarodowych rankingach najlepszych prawników w zakresie prawa karnego dla biznesu. W 2024r. oraz 2023r. został rozpoznany jako Leading individual w dziedzinie prawa karnego gospodarczego (White collar crime) w rankingu Legal 500 EMEA, a także jako lider w dziedzinie Prawo karne dla biznesu w rankingu Rzeczpospolitej (2023r.).   

Biegle włada językiem angielskim. W stopniu podstawowym posługuje się również językiem niemieckim. 

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt