Aktualność

ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA MENEDŻERA - PRAKTYCZNY PORADNIK

Odpowiedzialność karna menedżera - praktyczny poradnik - aktualności dotyczące Kancelarii Chmielniak Adwokaci. Wejdź i przeczytaj!

Dzisiaj prenumeratorzy czasopisma Rzeczpospolita i Parkiet otrzymają poradnik napisany przez zespół Kancelarii Chmielniak Adwokaci. Nasz poradnik adersujemy do ludzi biznesu - członków zarządów i rad nadzorczych. W poradniku piszemy o tych sytuacjach, gdy ostrze prawa karnego i administracyjno-karnego przebija zasłonę korporacyjną, którą spółka chroni managerów. Dosięga wtedy tego, co najważniejsze - wolności, własności i reputacji członków zarządów i rad nadzorczych. Manager ryzykuje dużo więcej niż spółka. To jego osobisty interes leży na szali sprawiedliwości. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zarządzając lub nadzorując spółkę zabezpieczyć ją i organy korporacyjne przed ryzykami wynikającymi z odpowiedzialności represyjnej.  

Poradnik nie powstał, aby straszyć odpowiedzialnością karną lub administracyjno-karną. Pokazuje sfery działalności członków zarządów i rad nadzorczych, w których są narażeni na takie ryzyko. W pracy prawnika nie można zostawiać problemów bez rozwiązania. Na pytanie o sposób minimalizacji tych ryzyk udzielamy konkretnej odpowiedzi: w naszej ocenie tą odpowiedzią jest wdrożenie procedur criminal compliance. Uświadomienie ryzyk karnych oraz administracyjno- karnych nie zmierza do antycypowania problemów, ale właśnie do zrobienia wszystkiego, aby one nie wystąpiły.  

Poradnik przygotowaliśmy na bazie naszych praktycznych doświadczeń wynikających z prowadzenia setek skomplikowanych spraw karnych gospodarczych i skarbowych oraz spraw administracyjno-karnych. Jesteśmy kancelarią zajmującą się sprawami z zakresu tzw. white collar crimes, sprawami administracyjno-karnymi i criminal compliance. Naszą maksyma brzmi: “masz prawo do szybkiej obrony”. Taką obronę gwarantujemy naszym klientom, gdy pojawią się u nich problemy prawne. Wnioski wyciągane z takich spraw wykorzystujemy przy tworzeniu procedur minimalizujących ryzyka karnoprawne.  

Polecamy nasz poradnik, w którym oprócz pokazania ryzk i sposobów ich minimalizacji staraliśmy się opracować praktyczne wskazówki na wypadek kontroli, zatrzymania i aresztowania. Chcemy zwrócić też szczególną uwagę na odpowiedzialność administracyjno-karną, która jest coraz popularniejszą formą represji wobec członków zarządów i rad nadzorczych.  

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt