Zespół
Adam Kocemba

Adam Kocemba

Adam zajmuje się w sprawami z zakresu przestępczości gospodarczej, gdzie występuje jako obrońca jak i pełnomocnik pokrzywdzonych oraz oskarżycieli posiłkowych. W ramach spraw z zakresu white collar crime łączy interdyscyplinarną wiedzę z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i prawa spółek handlowych, którymi to dziedzinami zajmował się w trakcie swojej pracy zawodowej. Bierze udział w audytach prowadzonych w organizacjach w zakresie karnym m.in. pod kątem prowadzenia nierzetelnej dokumentacji księgowej i handlowej oraz działania na szkodę spółki przez osoby zajmujące funkcje zarządcze w spółkach i różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Jest również członkiem zespołu wdrażającego procedury compliance.

Adam Kocemba ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Adwokat przy Izbie Adwokackiej w Katowicach. Swoje doświadczenie zdobywał w kancelariach prawnych zajmujących się prawem cywilnym, handlowym i prawem karnym, a także działając od 2014 roku, jako członek sekcji cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z Kancelarią Chmielniak Adwokaci związany od blisko 10 lat, przy czym swoją pracę zawodową w Kancelarii rozpoczął już podczas 4 roku studiów prawniczych. Autor artykułów i komentarzy prasowych w zakresie prawa karnego i gospodarczego. 

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt