Aktualność

KIDEDY DECYZJA BIZNESOWA STAJE SIĘ ZBRODNIĄ MENEDŻERSKĄ?

Kiedy decyzja biznesowa staje się zbrodnią menedżerską? Aktualności dotyczące Kancelarii Chmielniak Adwokaci. Wejdź i przeczytaj!

Puls Biznesu opublikował artykuł adw. dr Marcina Klonowskiego z Kancelarii Chmielniak Adwokaci na temat odpowiedzialności karnej członków zarządu. W artykule adw. dr Marcin Klonowski wskazał na statystyki, z których wynika, że ryzyko odpowiedzialności karnej członków zarządów jest wysokie. Obecnie Prokuratura co rok rozpoczyna około 220 tys. postępowań karnych gospodarczych. Już co trzecia sprawa karna w Polsce dotyczy przestępstwa gospodarczego. Ostatnie zmiany prawne pokazują, że tzw. białe kołnierzyki są na cenzurowanym, a ryzyko odpowiedzialności karnej trzeba brać pod uwagę przy zarządzeniu spółką. 

W artykule omówiono trzy przypadki przestępstw związanych z zarządzeniem spółką: przestępstwa działania na szkodę spółki, przestępstwa zmowy przetargowej i wyłudzenia dotacji unijnej. Każde z tych przestępstw obwarowane jest wysokimi karami i rodzi duże ryzyko biznesowe. W związku z tym członkowie zarządów powinni brać pod uwagę te ryzyka i podejmować aktywne czynności, które je ograniczą. 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronach Pulsu Biznesu.

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt