Aktualność

RECEPTOMATY ONLINE - OMIJANIE PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH KAR?

Receptomaty online - omijanie przepisów dotyczących kar?- Aktualności Kancelaria Chmielniak Adwokaci

Czy receptomaty on-line są legalne i czy możliwe jest ominięcie obowiązujących przepisów i ryzyka poniesienia kar? Adwokat Anna Copp udzieliła komentarza do artykułu w Dzienniku Gazecie Prawnej dotyczącego podmiotów leczniczych, które za pośrednictwem Internetu udzielają świadczeń i wystawiają recepty.

Podmioty lecznicze wystawiające recepty za pośrednictwem Internetu, wyłącznie na podstawie wypełnianej przez pacjenta ankiety online zostały wzięte pod lupę przez Rzecznika Praw Pacjenta. Rzecznik Praw Pacjenta uznał, że takie praktyki naruszają zbiorowe prawa pacjenta i zagroził karami finansowymi podmiotowi udzielającym świadczeń za pośrednictwem określonego portalu. W rezultacie, określony portal nadal działa, jednakże zmianie uległ podmiot leczniczy udzielający za jego pośrednictwem świadczeń. Okazuje się, że taka zmiana w zakresie podmiotu leczniczego, może pozwolić na uniknięcie wymierzenia kary pieniężnej przez Rzecznika Praw Pacjenta.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule w Dzienniku Gazeta Prawna. 

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt