Zespół
Anna Copp

Anna Copp

Anna specjalizuje się w prawie podatkowym, prawie spółek, prawie gospodarczym oraz opracowywaniu i wdrażaniu procedur compliance.  

Anna doradza polskim oraz zagranicznym podmiotom gospodarczym i menedżerom w zakresie prawa podatkowego oraz prawa korporacyjnego. Skutecznie reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Specjalizuje się w postępowaniach dotyczących podatku VAT, podatków dochodowych oraz odpowiedzialności podatkowej osób trzecich, w szczególności członków zarządu za długi podatkowe spółek. Z powodzeniem reprezentuje klientów również w skomplikowanych postępowaniach gospodarczych. Anna przeprowadza audyty w przedsiębiorstwach, identyfikuje potencjalne obszary ryzyka oraz opracowuje i wdraża kompleksowe procedury compliance.

Umiejętności zawodowe zdobywała w międzynarodowych kancelariach prawnych, w tym w Szanghaju. Anna ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, studia licencjackie na kierunku filologia angielska oraz studia MBA–C na Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju. Jest również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Z kancelarią Chmielniak Adwokaci związana od początku jej istnienia. Biegle włada językiem angielskim oraz w stopniu średniozaawansowanym językiem chińskim. 

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt