Zespół
Dr Marcin Klonowski
Wyróżnienie Legal500 Recommended Lawyer 2024 dla adwokata Marcina Klonowskiego
Wyróżnienie Legal500 Recommended Lawyer 2023 dla adwokata Marcina Klonowskiego

Dr Marcin Klonowski

Marcin jest adwokatem, doktorem nauk prawnych, Młodszym Partnerem w Kancelarii Chmielniak Adwokaci, specjalistą z prawa karnego gospodarczego i skarbowego.

Ma bogate doświadczenie w obronie w skomplikowanych sprawach z zakresu white-collar crime m.in. o oszustwa, działanie na niekorzyść spółek, wyłudzenia dotacji i kredytów, zmów przetargowych i korupcji. Prowadzi również złożone sprawy z kks dotyczące karuzel VAT i nielegalnych optymalizacji podatkowych. Skutecznie reprezentuje pokrzywdzone spółki pomagając dochodzić odszkodowań w sprawach karnych. Doradza zarządom spółek w zakresie ryzyk prawnokarnych. Wspiera działy prawne w postępowaniach wewnętrznych i tworzeniu procedur compliance.

W 2024r. oraz 2023 r. został wyróżniony jako Recommended Lawyer w dziedzinie prawa karnego gospodarczego w rankingu Legal 500 EMEA. Z Kancelarią Chmielniak Adwokaci jest związany od 2017 r. Włada biegle językiem angielskim.

Marcin jest absolwentem stacjonarnych studiów magisterskich i doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obronił pracę doktorską dotyczącą postępowania karnego. Jest również kierownikiem grantu naukowego z NCN i autorem licznych wystąpień, artykułów naukowych i prasowych. 

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt