Zespół
Marcin Klonowski
Wyróżnienie Legal500 Recommended Lawyer 2023 dla adwokata Marcina Klonowskiego

Marcin Klonowski

Marcin jest adwokatem w Kancelarii Chmielniak Adwokaci, specjalistą z prawa karnego gospodarczego i skarbowego.

Ma bogate doświadczenie w obronie w skomplikowanych sprawach z zakresu white-collar crime m.in. o oszustwa, działanie na niekorzyść spółek, wyłudzenia dotacji i kredytów, zmów przetargowych i korupcji. Prowadzi również złożone sprawy z kks dotyczące karuzel VAT i nielegalnych optymalizacji podatkowych. Skutecznie reprezentuje pokrzywdzone spółki pomagając dochodzić odszkodowań w sprawach karnych. Doradza zarządom spółek w zakresie ryzyk prawnokarnych. Wspiera działy prawne w postępowaniach wewnętrznych i tworzeniu procedur compliance.

W 2023 r. został wyróżniony jako Recommended Lawyer w dziedzinie prawa karnego gospodarczego w rankingu Legal 500 EMEA. Z Kancelarią Chmielniak Adwokaci jest związany od 2017 r. Włada biegle językiem angielskim.

Jest absolwentem WPiA UJ. Przygotowuje obronę pracy doktorskiej. Jest kierownikiem grantu naukowego z NCN i autorem licznych wystąpień, artykułów naukowych i prasowych. 

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt