Zespół
Mariusz Palian

Mariusz Palian

Mariusz występuje w roli obrońcy oskarżonych o przestępstwa gospodarcze oraz karnoskarbowe. Specjalizuje się w reprezentacji osób pokrzywdzonych i działa jako pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych i prywatnych. 

Doświadczenie zdobyte podczas doradztwa organizacjom w zakresie prawa gospodarczego wykorzystuje w prowadzonych postępowaniach karnych z zakresu white collar crime. Skutecznie broni managerów w sprawach dotyczących nieświadomego uczestnictwa w tzw. karuzelach VAT, prania brudnych pieniędzy i zawyżania kosztów uzyskania przychodu. Posiada bogate doświadczenie w reprezentacji pokrzywdzonych przestępstwem działania na szkodę spółki, oszustwa i działania na szkodę wierzycieli. Jest autorem kilku prywatnych aktów oskarżenia w przedmiocie zniesławienia dziennikarskiego.

Studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Z Kancelarią Chmielniak Adwokaci związany od 2016 roku. Autor licznych artykułów i komentarzy prasowych w zakresie prawa karnego i gospodarczego.  Biegle włada językiem angielskim. 

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt