Specjalizacje

Adwokat pilna pomoc

Są sprawy, które wymagają natychmiastowej obrony! Szybka specjalistyczna pomoc prawna może uchronić Cię przed aresztem i zwiększyć Twoje szanse na wygranie sprawy w przyszłości. Zobacz, jak możemy Cię obronić gdy zostałeś zatrzymany, a prokurator zamierza wystąpić z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Pilna pomoc adwokata od spraw karnych - aresztowanie i zatrzymanie

Specyfika naszej pracy powoduje, że naszym klientom często potrzebna jest pilna pomoc adwokata w sprawach karnych gospodarczych i skarbowych. Zatrzymanie, aresztowanie czy przeszukanie mają charakter nagły i często niespodziewany. Towarzyszy im duży ładunek emocjonalny aresztowanego i jego rodziny. Te chwile pamięta się przez całe życie.  

Najczęściej z aresztowaniem członków zarządu związane są poważne zakłócenia w działaniu spółki. Dochodzi w niej do przeszukań, zabezpieczenia dokumentacji i komputerów, przesłuchań pracowników. Ze spółką kontaktują się media, powstaje kryzys wizerunkowy, któremu trzeba zaradzić, aby zmniejszyć ryzyko reputacyjne związane z prowadzoną sprawą karną.  

Adwokat - pilna pomoc: kiedy może okazać się konieczna?

Pilna pomoc adwokata od sprawy karnych konieczna jest przede wszystkim wtedy, gdy Tobie lub komuś z Twoich bliskich grozi lub już nastąpiło pozbawienie wolności, a więc gdy ma miejsce: 

 • zatrzymanie,  
 • aresztowanie,
 • wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania,
 • ekstradycji i ścigania przez Interpol.

Jeśli doszło do bezprawnego pozbawienia wolności, adwokat może złożyć zażalenie na zatrzymanie lub tymczasowe aresztowanie. Za niesłuszne aresztowanie przysługuje Ci odszkodowanie od Skarbu Państwa.   

Szybka pomoc prawna w sprawach karnych potrzebna jest szczególnie wtedy, gdy zagrożony jest Twój majątek albo gdy, zostałeś wezwany na przesłuchanie na policję lub prokuraturę, a nie wiesz, jak się zachować i jakie prawa Ci przysługują. Dobrze jest zasięgnąć porady adwokata od prawa karnego w przypadku, gdy ma miejsce: 

 • kontrola skarbowa,
 • zabezpieczenie majątkowe,  
 • przeszukanie w spółce,  
 • konfiskata mienia,  
 • przesłuchanie członka zarządu lub pracownika w charakterze świadka.  

Pilna pomoc prawna - jak przebiega w naszej kancelarii i jakich spraw dotyczy?

W naszej kancelarii sprawy nagłe to codzienność. Dlatego na takie sytuacje mamy przygotowane precyzyjne procedury. Kluczowym elementem procedur jest pogotowie adwokackie, w ramach którego utrzymujemy dyżur wykwalifikowanych prawników przygotowanych do natychmiastowego podjęcia się pomocy w Twojej sprawie.

W przypadku nagłych spraw prawnych dotyczących zatrzymania lub aresztowania dysponujemy procedurą wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji oraz organizacji procesu przygotowania pierwszych dokumentów w sprawie. Pozwala to nam na maksymalne skrócenie czasu pomiędzy Twoim telefonem, a pierwszym spotkaniem z zatrzymanym. Dzieli nas od tego pięć kroków: 

 • kontaktujemy się z zatrzymanym lub jego rodziną,
 • uzgadniamy warunki współpracy,
 • odbieramy pełnomocnictwo,
 • zgłaszamy się w prokuraturze do sprawy,  
 • spotykamy się z zatrzymanym w miejscu tymczasowego pozbawienia wolności.    

Z uwagi na sprawne działanie prawników i naszego biura często docieramy do prokuratury jeszcze przed przyjazdem konwoju. To bardzo ważne, gdy pierwszą osobą, którą widzi Twój bliski nie jest kolejny funkcjonariusz, a obrońca. Od pierwszej rozmowy zaczyna się walka o zwycięstwo, zarówno na potencjalnym posiedzeniu aresztowym jak i w całej sprawie.  

Jeśli nie doszło do zatrzymania lub aresztowania, a potrzebujesz pilnej pomocy prawnej jesteśmy do Twojej dyspozycji. W takim przypadku: 

 • wspólnie ustalamy priorytet działania,
 • uzgadniamy warunki współpracy,
 • odbieramy bezpieczną ścieżką komunikacji dokumenty konieczne do przygotowania się do spotkania,
 • spotykamy się w kancelarii lub za pomocą bezpiecznych środków komunikacji zdalnej,
 • przygotowujemy pisma lub rekomendacje, a jeśli jest taka konieczność również procedury na wypadek potoczenia się sprawy w niekorzystnym kierunku.  

Dlaczego warto powierzyć nagłe sprawy prawne kancelarii Chmielniak Adwokaci?

Jedną z kluczowych wartości w naszej pracy jest szybkość działania. Prawo do szybkiej obrony nie jest dla nas pustym słowem, jest naszym największym zobowiązaniem. Wiemy, że często pierwsze dni sprawy są w stanie przesądzić o jej końcowym rezultacie. Nasi adwokaci nie wyciszają telefonów. Jesteśmy przyzwyczajeni do odbierania połączeń po 6:00 z prośbą o wsparcie od potrzebujących pomocy lub ich rodzin. 

Gdy powierzysz nam swoją sprawę otrzymasz wsparcie dedykowany zespół prawników, w tym adwokata od spraw karnych, który będzie odpowiadał za Twoją sprawę. Nasze procedury i sposób działania oparte są na naszym doświadczeniu wynikającym z dziesiątek posiedzeń aresztowych, zatrzymań, przeszukań i kontroli w których braliśmy udział jako obrońcy i pełnomocnicy spółek. Dostosowaliśmy się organizacyjnie i technologicznie do maksymalnego skrócenia czasu do udzielenia wsparcia i do zapewnienia bezpieczeństwa połączeń oraz przekazywania danych.  

Odnosimy sukcesy na posiedzeniach aresztowych, w sprawach poręczeń i zabezpieczeń majątkowych. Dla niesłusznie aresztowanych klientów uzyskujemy wysokie odszkodowania.  

Działamy wszędzie tam, gdzie nas potrzebujesz. Biuro naszej kancelarii znajduje się w Katowicach i tutaj prowadzimy najwięcej spraw. Dla naszych klientów jeździliśmy w pilnych sprawach aresztowych do Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Lublina, Poznania czy Szczecina. 

Jakie usługi świadczymy w ramach pogotowia prawnego?

W ramach prowadzonego pogotowia prawnego robimy wszystko, czego wymaga nagłe wsparcie w sprawach karnych. Zobacz nasze przykładowe usługi i zadzwoń do nas, jeśli potrzebujesz pomocy. 

CASE STUDY
TYMCZASOWE ARESZTOWANIE

Reprezentowaliśmy w charakterze obrońcy menedżera, któremu przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem zwrotu podatku VAT. Potocznie nazywana „karuzela vatowska” miała wedle organów ścigania dotyczyć handlu w branży fotowoltaicznej.

UCHYLENIE PORĘCZENIA MAJĄTKOWEGO

Sprawa jednego z naszych klientów była wyjątkowa ze względu na kwotę poręczenia, która wyniosła aż pół miliona złotych. W naszej ocenie główną przyczyną tak wysokiego poręczenia majątkowego nie były ani czyny zarzucane naszemu klientowi, ani grożąca wysoka kara, ani jego status majątkowy. Najpoważniejszym problemem była medialność sprawy, którą opisywano mianem afery z rekordową ilością pokrzywdzonych przez co organy ścigania chciały się „wykazać”.  

ODSZKODOWANIE ZA ARESZTOWANIE

Z powodzeniem reprezentowaliśmy prezesa zarządu kilku spółek, w tym znaczącej spółki z branży stalowej w sprawie o odszkodowanie z tytułu niesłusznego tymczasowego aresztowania. Nasz Klient został uprzednio uniewinniony w procesie karnym, w którym zarzucano mu oszustwa na kilkadziesiąt milionów złotych.

Newsletter
Bądź na bieżąco w obszarze prawa karnego dla biznesu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Szybki kontakt