Przewiń do treści

Blog

Naszym celem jest dostarczenie Ci wiedzy i praktycznych wskazówek jakie płyną z prowadzonych przez prawników kancelarii spraw. W naszych wpisach przedstawiamy często rozbieżności jakie towarzyszą procesowi stosowania prawa przez organy ścigania czy sądy powszechne, w szczególności w takich obszarach jak prawo karne gospodarcze, prawo karne skarbowe, spory gospodarcze i postępowanie administracyjne. 

Zapraszamy do śledzenia naszych wpisów a także do komentowani i podzielenia się z nami Państwa uwagami.

31/08/2021 Mariusz Palian

Odpowiedzialność menadżera spółki zależnej za działanie w interesie grupy kapitałowej

Według ostrożnych szacunków ponad połowa spółek handlowych zarejestrowanych w Polsce działa w ramach grup kapitałowych. Osoby zarządzające takimi spółkami niejednokrotnie stają, a przynajmniej powinny stawać przed trudnym wyborem pomiędzy interesem własnej spółki a interesem całej grupy kapitałowej. Doświadczenie pokazuje jednak, że znaczna grupa menadżerów ignoruje problem lub nie jest nawet świadoma jego istnienia, gdyż utożsamia… Czytaj dalej

Zapisz się na nasz newsletter

Zostaw e-mail, aby być z nami w kontakcie. Będziesz otrzymywał nasz newsletter a także zaproszenia na wydarzenia organizowane przez nas wydarzenia.

Poznaj nas

Nowoczesne doradztwo prawne to przywilej dostarczania najwyższej jakości usług poprzez odpowiednie kwalifikacje, praktykę i doświadczenie, a także umiejętność łączenia interdyscyplinarnej wiedzy, pracy zespołowej oraz pełnego zaangażowania każdego prawnika w sprawy naszych klientów.

Czytaj dalej